GALMAN NORDIC WALKING

Galman Nordic Walking wydarzenie turystyczno – sportowe. Zapraszamy wszystkich na Łazikowanie ze Skarbnikiem Galmanu w drugą sobotę września. Marsz NW na dystansie 5 km – przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz marsz NW na dystansie 1 km – przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych, czyli wszystkich początkujących amatorów “kijków”. Marsz na dystansie 1 km odbywa się pod opieką Instruktora Nordic Walking.

Dodatkowo przewiduje się przeprowadzenie biegu na dystansie 10 km – przygotowanym dla zaawansowanych biegaczy oraz biegu na dystansie 5 km – przeznaczonym dla dzieci, młodzieży i dorosłych, całych rodzin, początkujących biegaczy.

Trasa marszu NW i biegów prowadzi leśnymi ścieżkami w otoczeniu nietypowego ukształtowania terenu – liczna ilość “wgłębień” i “pagórków” to pozostałość dawnych szybów kopalń będących na tym terenie od XIII w. Skarbnik Galmanu poprowadzi nas śladami historii górniczej w otoczeniu pięknego lasu …

Ślady Skarbnika Galmanu …

Galman jest integralną częścią Ostrężnicy, miejscowości położonej w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Krzeszowice. Tradycje górnictwa rud ołowiu, żelaza a później rudy galmanu sięgają końca XIII i XIV w. 

W  XVIII w. wydobycie nabrało rozmachu, z licznych kopalń  rocznie wydobywano 500 beczek galmanu (ok.  350 ton rudy galmanu). Spławiano je Wisłą do  Gdańska, a stamtąd głównie do Szwecji, gdzie używano go do produkcji mosiądzu.

run11

Klasyfikacja Galman Nordic Walking Marszu NW i Biegu "Łazikowanie ze Skarbnikiem Galmanu" 08.09.2018 r.

Kategoria Marsz NW na 5,0 km- Open kobiet

I miejsce – Anna Piechowska (Kraków)

II miejsce – Bożena Starzyk (Olkusz)

III miejsce – Małgorzata Wilczak (Libiąż)

Kategoria Marsz NW na 5,0 km- Open mężczyzn

I miejsce – Paweł Zając (Nowa Góra)

II miejsce – Daniel Chechelski (Nowa Góra)

Kategoria Marsz NW na 5,0 km- junior

I miejsce – Roch Król (Ostrężnica) oraz

I miejsce w kategorii marsz NW na 5,0 km – klasyfikacja generalna

II miejsce – Wojciech Knapczyk (Ostrężnica)

III miejsce – Cezary Zając (Nowa Góra)

Kategoria Bieg na 5,0 km- Open kobiet

I miejsce – Agata Winkler (Borzęta gm. Myślenice)

II miejsce – Agata Grębska – Bodzęta

III miejsce – Marta Matysik (Nawojowa Góra)

Kategoria Bieg na 5,0 km- Open mężczyzn

I miejsce – Adam Jaruga (Olkusz)

II miejsce – Krystian Pałka (Nowa Góra)

III miejsce – Paweł Łuszcz (Nowa Góra)

Kategoria Bieg na 5,0 km- junior

I miejsce – Martyna Piechowska (Kraków) oraz

I miejsce w kategorii bieg na 5,0 km – klasyfikacja generalna

II miejsce – Krzysztof Skawiński (Trzebinia)

Kategoria Bieg na 10,0 km- Open mężczyzn

I miejsce – Szymon Knapczyk (Ostrężnica) oraz

I miejsce w kategorii bieg na 10,0 km – junior

II miejsce – Damian Jachymiak (Bukowno)

Kategoria Bieg na 10,0 km- Open kobiet

I miejsce – Sylwia Kasprzyk (Myślachowice)

 

 
 

NIP: 5130242661
REGON: 363183025

Numer konta stowarzyszenia

Bank Pekao S.A. 32-300 Olkusz ul. Króla Kazimierza Wielkiego 49
Numer rachunku bankowego: 65 1240 4940 1111 0010 6607 5520

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio